Czas poświęcony pisaniu pracy licencjackiej a jej końcowa ocena.

Zdarza się, że studenci piszący prace licencjackie tak od niechcenia dostają za nie lepsze oceny niż ci, którzy poświęcali im każdą wolna chwilę. Ważne jest, aby czas studentów poświęcony na prace licencjackie był czasem dobrze zagospodarowanym. Rozplanowanie samego zbierania materiałów a potem pisania jest niezmiernie ważny.

Właściwe zarządzanie czasem pozwoli nie tylko się nie przemęczać, ale też pisać bezstresowo. Najlepiej rozpocząć pisanie jak najwcześniej, tak aby potem nie gonić za terminami. Czas spędzony przy pisaniu nie ma przełożenia gdy te prace licencjackie czy magisterskie poddane zostają ewaluacji czyli ocenie.

Ewaluacja nigdy nie uwzględni czasu poświęconego na napisanie dzieła, będzie tylko oceną efektów tego czasu.

Jeżeli pisane w krótkim czasie prace licencjackie, spełnia wszystkie wymogi im stawiane, wtedy mogą być znacznie bardziej docenione niż te, którym ktoś poświęcił bardzo wiele godzin. To jak oceniona zostanie praca zależy od wielu czynników.

Wpływa na to czasami subiektywna ocena zarówno promotora jak i recenzenta. Czasami osoby oceniające nie przepadają za wybranym przez studenta tematem, a co za tym idzie z niechęcią czytają takie prace. Zdarza się także, że student pobieżnie potraktuje temat, jego praca nie będzie przy tym wyczerpująca.

Ponadto może nie być zbyt dobrze skonstruowana, a to na co na wielu uczelniach zwraca się wielką uwagę - czyli przypisy jako aparat naukowy wykonane niedbale. Praca powinna przede wszystkim być ciekawa i w interesujący sposób przedstawiać nawet mało ciekawe i nudne tematy.

Prace z dziedzin w których wymagane są przeprowadzanie badań czy eksperymentów powinny zawierać ciekawą ich dokumentację. W miarę możliwości można też ubarwić prace wykresami czy ilustracjami. Taka ciekawa nie tylko treściowo, ale i graficznie praca na pewno zyska lepszą ocenę.