Ten przewrotny tytuł ma ogromny sens. Obecnie wiele materiałów jest w sieci. Pozwalają one pisać prace licencjackie mając otwarty materiał w drugim oknie. W każdym okienku Worda jest na samej górze, po prawej stronie trzy malutkie znaczki. Ten najbliżej brzegu"x"zamyka otwarte okienko, pośrodku jest kwadrat, który służy do zminimalizowania wielkości okna, którego wielkość można jeszcze uregulować kursorem. Ostatni znak, to taki myślnik "-", który minimalizuje nam okienko, wiec znika ono z ekranu, ale cały czas jest dostępne. Te znaczki zna każdy piszący i przeglądający strony
Górny pasek pozwala jeszcze, ale po zminimalizowaniu wielkości strony na to, by przesunąć go na przykład na lewą stronę ekranu. Wystarczy wjechać kursorem na ten górny pasek, przycisnąć kursor (;lewy przycisk myszki) i już gotowe. Dzięki temu mamy otwarte materiały, z których korzystamy pisząc prace licencjackie oraz swój plik z pracą. Można w ten sposób otwierać sobie pliki Worda, ale również różne strony internetowe, czy pliki pdf. Jest to ogromne ułatwienie, ponieważ nie trzeba drukować potrzebnych informacji, czy kopiować ich fragmentów.
Metoda dzielenia ekranu jest łatwa. Dzięki temu można powiedzieć, ze praca licencjacka pisze się sama, że jest to ogromne ułatwienie dla wszystkich studentów. Zresztą tę metodę można wykorzystać do różnych prac w życiu. Pisanie i radzenie sobie z nowoczesna techniką to bardzo przydatne umiejętności i to nie tylko podczas pisania pracy licencjackiej, ale zawsze podczas korzystania z komputera. Niektórzy w ten sposób włączają sobie teledyski, by umilić czas pisania pracy, bo niektórzy nie potrafią pisać w ciszy.