Poprawnie wykonane prace licencjackie zawierają spisy bibliografii

Wyprodukowanie bibliografii ma

Spisy bibliografii to wykazy źródeł, z których się korzystało w trakcie pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej. Do źródeł tych najczęściej zaliczamy fragmenty książek, czasopism, artykuły internetowe lub - w przypadku studiów technicznych - mapy, artykuły inżynierskie i inne. Wykonanie bibliografii nie musi być wcale skomplikowane - warto jednak trzymać się kilku zasad.

Po pierwsze, należy zadbać o jednolitość formatowania. Pozycje bibliograficzne powinny zawierać nazwisko i imię autora fragmentu źródła, na który się powołujemy, tytuł tego fragmentu, dane o wydawnictwie, rok i miejsce wydania, a także tzw. nr ISBN. ISBN to skrót od International Standard Book Number i jest to numer składający się z 13 cyfr, po którym daną książkę można rozpoznać i zidentyfikować. Jeden numer może być przypisany tylko do jednej książki.

Bibliografię mamy możność prosto stworzyć

Po drugie, co się tyczy wyżej wspomnianej jednolitości, w prawidłowo wyglądających bibliografiach w pracach licencjackich jednym stylem formatowania traktuje się nazwisko autora źródła, na które się powołujemy, a innym (najczęściej kursywą) - tytuł źródła lub jego fragmentu. Bibliografię można łatwo wykonać, korzystając w Wordzie 2007 z wstęgi "Odwołania", w której w sekcji "Cytaty i bibliografia" klikamy na przycisk "Wstaw cytat". Następnie wstawiamy za pomocą polecenia "Dodaj nowe źródło" jedno lub kilka nowych źródeł w dokumencie.

Magisterki prace, są

Prace licencjackie powinny obowiązkowo zawierać spisy bibliografii. Najlepiej jest powołać się na dosyć sporo źródeł, aby nasza praca końcowa była rzetelna i fachowa. Prace magisterskie natomiast to prace, które nie są w aż tak dużym stopniu jak prace licencjackie kompilacjami innych istniejących prac, ale oparte są przede wszystkim na własnych badaniach naukowych.